Czciciele Matki Bożej Fatimskiej

Wspólnota Czcicieli MB Fatimskiej powstała 13 maja 1988 r. Inicjatorami powstania tej grupy modlitewnej są parafianie: Agnieszka Duda, Jadwiga Piłat, Dorota Gosz, Barbara Tojza, Barbara i Edmund Czoske, Krystyna Kościelna, Gabriela Grabowska, Teresa Drawc, Danuta Szymkowiak i wielu innych. Grupie inicjatywnej zależy na tym, aby jak najwięcej parafian zapoznało się z przesłaniem Fatimy.

Dotychczas wspólnotą opiekowali się duszpasterze: ks. proboszcz Zygmunt Maliński, ks. Marian Miotk, ks. Piotr Adamski i ks. Marcin Flisikowski, obecnie opiekę nad wspólnotą sprawuje ks. Paweł Jakimcio.

Wspólnota Fatimska modli się i ofiarowuje swoje cierpienia i trudności w intencjach Kościoła, Ojca Świętego, biskupów, kapłanów, ojczyzny, o pokój w sercach ludzkich i w świecie, o nawrócenie grzeszników. Swoim przykładem i stylem życia jej członkowie pragną świadczyć o miłości Matki Bożej do każdego człowieka, a szczególnie do słabych i grzesznych ludzi. Wszystko czynią dla Maryi i Jezusa.

Od 2009 r. w pierwsze soboty miesiąca o godz. 8.00 są odprawiane Msze Święte wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi, następnie jest odmawiany różaniec.

Bardzo ważne dla czcicieli MB Fatimskiej są czuwania modlitewne 13 dnia miesiąca złożone z modlitwy różańcowej i wspólnej Eucharystii. Do roku 2012 czuwanie modlitewne odbywało się co miesiąc przez cały rok, przy czym w maju i w październiku kończyło się procesją. Od roku 2013 czuwania modlitewne odbywają się od maja do października 13 dnia miesiąca i są połączone z procesją z figurą MB Fatimskiej i świecami wokół kościoła. Na zakończenie jest śpiewany Apel Jasnogórski. Czuwania rozpoczynają się o 17.30 i trwają do 19.30.

Jak ważne dla Kościoła i świata są te objawienia świadczą wypowiedzi ostatnich papieży - bł. Jana Pawła II, Benedykta XVI. Papież Franciszek zapowiedział swój udział w uroczystościach w Fatimie w 2017 r.

Serdeczne zapraszamy do udziału w czuwaniu fatimskim 13 maja 2014 r. Rozpoczniemy modlitwą różańcową o 17.30 – rozważymy część radosną i bolesną. O godz. 18.30 będzie Msza Święta i po niej część chwalebna różańca. Po zakończonym nabożeństwie wyruszy procesja z figurą Matki Bożej i ze świecami wokół kościoła przy śpiewie pieśni maryjnych. Osoby, które chciałyby włączyć się w czuwanie fatimskie, proszone są kontakt z Agnieszką Dudą (tel. 505 445 131).