Grupa Młodzieżowa

Grupa Młodzieżowa powstała 7 marca 2002 r. jako oddział parafialny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Pierwszym opiekunem był ks. Marcin Mianowski, a następnym ks. Bartłomiej Wittbrodt.

W 2009 r. ks. Andrzej Rakowski, na prośbę młodzieży, przekształcił oddział KSM – u w grupę parafialną dla młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjelnej i pracującej.

Obecnie ks. Paweł Jakimcio czuwa nad wspólnotą młodzieżową, wraz z jej liderem Mateuszem Polaszek. Do Grupy Młodzieżowej należy około 30 osób.

Spotkania odbywają się w czwartki o 19.00. W każdy pierwszy czwartek miesiąca spotkanie rozpoczyna się od udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu, w kolejne - w ramach zajęć - młodzież poznaje Pismo Święte, ogląda filmy religijne, podejmuje rozmowy o wierze i wartościach chrześcijańskich, zdobywa nowe umiejętności. Młodzież regularnie chodzi na siatkówkę do pobliskiej szkoły (w środę wieczorem) i gra w tenisa stołowego w sali rekreacyjnej domu parafialnego (najczęściej w sobotę). Tak urozmaicone zajęcia są dla każdego ciekawą propozycją spędzania czasu.

Jak poprzednio oddział KSM - u, tak teraz Grupa Młodzieżowa jest zaangażowana w życie parafii. Pomagamy w zajęciach dla dzieci w świetlicy parafialnej. Służymy swoją pomocą podczas pieszych pielgrzymek do Swarzewa i Sianowa, uroczystości kościelnych, w obchodach Dnia Papieskiego, w liczeniu wiernych w ostatnią niedzielę października, w nabożeństwach liturgicznych (zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu), akcjach charytatywnych. W pierwszych dniach listopada młodzież udaje się na cmentarz w Wejherowie, żeby pomodlić się za zmarłych.

Jeżeli szukasz wspólnoty, chciałbyś zaangażować się w dzieła parafialne, wziąć udział w pielgrzymkach i wycieczkach, to przyjdź na nasze czwartkowe spotkania o 19.00 do salki parafialnej (wejście od strony nowego parkingu).

Prezes: Mateusz Polaszek (kontakt: 517 824 833, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

Opiekun: ks. Paweł Jakimcio (kontakt: 604 138 856, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )