Klub Seniora

Klub został założony przez ks. Bartłomieja Wittbrodta w 2007 r. Kolejnym opiekunem był ks. Krzysztof Sroka, obecnie sprawuje opiekę ks. proboszcz Piotr Żynda.

Należy do niego 21 członków. Są to przeważnie osoby samotne (wiele wdów). Spotykamy się raz w tygodniu, w czwartki po południu, w świetlicy (wejście od strony biura parafialnego). Każde spotkanie rozpoczynamy modlitwą. Dzielimy się swoimi doświadczeniami, szukamy rozwiązań trudnych spraw i problemów, pijemy kawę i jemy ciasto.

Pogłębiamy swoją wiedzę religijną, czytając Pismo Święte, Katechizm Kościoła Katolickiego i książki religijne. Zobowiązaliśmy się do codziennej modlitwy w intencji kapłanów, Ojczyzny, zmarłych, odmawiając różaniec, Litanię do Krwi Chrystusa i inne modlitwy.

Atmosfera w Klubie Seniora jest przepełniona miłością. Nikt nie czuję się samotny. Pamiętamy o urodzinach i imieninach osób należących do Klubu. Ks. proboszcz Piotr Żynda –uczestniczy w naszych spotkaniach.

Zapraszamy do naszej wspólnoty.

Kontakt: Zofia Łyskowska (tel. 514 622 064)