Różaniec Rodziców

Różaniec rodziców za dzieci to jeden z projektów realizowanych w ramach duszpasterstwa rodzin. Różaniec rodziców to wspólna modlitwa rodziców za dzieci. Pomysł takiej modlitwy narodził się 8 sierpnia 2001 roku w trakcie rekolekcji wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej MARANA THA z Gdańska, które były poświęcone modlitwie przebaczenia, uzdrowieniu relacji rodzice – dzieci. Jeszcze w trakcie rekolekcji zawiązała się pierwsza róża. Gwałtowny rozwój róż Różańca Rodziców nastąpił od roku 2005, po ukazaniu się artykułu w „Miłujcie się” (nr 5/2005). Obecnie modli się w Różańcu Rodziców 2335 róż w całym kraju. Róże zawiązują się poprzez rejestrację indywidualną lub zbiorową na stronie internetowej www.rozaniecrodzicow.pl.

Pierwsza róża Różańca Rodziców modlących się za swoje dzieci przy parafii NMP Królowej Polski w Wejherowie pw. błogosławionych małżonków Marii i Luigiego Beltrame Quattrocchi, składająca się w przeważającej mierze z parafian, powstała w dniu 01 maja 2012 roku. Animatorem tej róży jest Lesław Brzeziński (kontakt: e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , kom. 608 042 339), do którego można zgłaszać chęć uczestnictwa w kolejnych różach Różańca Rodziców.

W swojej codziennej modlitwie różańcowej rodzice modlą się w intencji swoich dzieci,  dzieci chrzestnych i adoptowanych duchowo, zawierzając je wstawiennictwu i opiece Matki Najświętszej i oddając Bożej Opatrzności, oraz modlą się w intencjach ogólnych i misyjnych.

Członkowie róży, raz w roku, w miesiącu rocznicy zawiązania róży spotykają się na wspólnej Mszy Świętej sprawowanej w intencji modlących się w róży oraz ich dzieci, dzieci chrzestnych i adoptowanych duchowo, a następnie biorą udział we wspólnym spotkaniu w prywatnym mieszkaniu lub w salce parafialnej.

W bieżącym roku zostanie utworzona nowa róża Różańca Rodziców przy parafii NMP Królowej Polski w Wejherowie, która pragnie rozpocząć swoją modlitwę różańcową w kwietniu 2014 roku. Inicjatorem i animatorem zawiązującej się róży jest Barbara Brzezińska (kom. 501 552 669, e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ), która przyjmuje zgłoszenia i zaprasza chętne matki lub ojców z parafii do podjęcia tego pięknego daru modlitwy dla swoich dzieci.

Ogłoszenie dla członków róży bł. małżonków Quattrocchi

Szczęść Boże!

Kochani, zbliża się druga rocznica zawiązania naszej róży i naszego trwania w modlitwie różańcowej za nasze dzieci.Głęboko wierzę, że Matka Najświętsza, której zawierzyliśmy nasze dzieci, wstawia się za nimi i wyprasza łaski u Boga. Niejednokrotnie tego namacalnie doświadczamy.

W dziękczynieniu Panu Bogu zamówiliśmy z żoną mszę św. w miesiącu rocznicy zawiązania się róży, tj. w maju. Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji modlących się w róży Różańca Rodziców bł. małżonków Marii i Ludwika Quattrocchich oraz dzieci objętych modlitwą w tej róży odprawiona zostanie w dniu 24 maja 2014 roku (sobota) o godz. 7.00 w parafii pw. NMP Królowej Polski w Wejherowie.

Gorąco zachęcam i zapraszam do włączenia się w Eucharystię całymi naszymi rodzinami. Jest to zasadniczo dzień wolny od pracy, więc może uda nam się z tej okazji raz w roku spotkać, bliżej poznać, chwilę porozmawiać. Po Mszy Świętej zapraszam wszystkich do salki parafialnej na małą kawę lub herbatę.

Zelator - Lesław Brzeziński