Ruch Światło-Życie - Oaza Dziecięca i Młodzieżowa

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów posoborowej odnowy Kościoła. Założyciel ks. Franciszek Blachnicki opracował całościowy program formacyjny dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wspólnota dziecięca - Oaza Dzieci Bożych (ODB) - obejmuje dzieci szkoły podstawowej. Wspólnota młodzieżowa Oaza Nowej Drogi (OND) obejmuje młodzież gimnazjalną, a Oaza Nowego Życia (ONŻ) - - młodzież licealną i studencką.

W listopadzie 2012 r. powstała nowa wspólnota dzieci i młodzieży Ruchu Światło – Życie z inicjatywy rodziców związanych z Domowym Kościołem, działającym przy naszej parafii. Opiekunem duchowym nowej grupy został ks. Paweł Jakimcio.

Joanna Brzezińska pełni funkcję animatora muzycznego i animatora grupy OND. Animatorkami młodszych grup ODB są Malwina Gojke i Zuzanna Stanecka.

Łącznie w grupach formuje się około 15 osób. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, w środy o godz.18.30 i trwają jedną godzinę. Spotkania zaczynają się wspólną modlitwą, a następnie uczestnicy spotykają się w grupach formacyjnych, w odrębnych salkach (około 40 minut), następnie odbywają się zajęcia śpiewu prowadzone przez animatora muzycznego oraz próby liturgii z animatorem liturgicznym. Organizowane są także rozgrywki sportowe, zajęcia plastyczne, zabawy w terenie oraz dni gier planszowych.

Coraz częściej nowa wspólnota włącza się w przygotowanie liturgii słowa lub posługę muzyczną w czasie Eucharystii czy innych nabożeństw w parafii.

W czasie wakacji dzieci i młodzież wyjeżdżają na 15-dniowe rekolekcje organizowane przez archidiecezjalną diakonię rekolekcyjną.

Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia prowadzone w ramach formacji Ruchu Światło – - Życie w każdą środę o 18.30 w salkach domu parafialnego (wejście od strony nowego parkingu). Kontakt: Barbara Brzezińska (kom. 501 552 669, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .