VII Niedziela Zwykła 19.02.2017

Biuro Parafialne Parafii MB Królowej Polski czynne we wtorek i czwartek od godz. 16:30 do godz. 17:30

1. Kuria Metropolitalna podała terminy udzielania Sakramentu Bierzmowania. W naszej Parafii Bierzmowania udzieli Ks. Metropolita Abp Sławoj Leszek Głódź dnia 22 marca (środa) o godzinie 18:00.

2. W przyszłą niedzielę zbiórka na organy.
  3. We wtorek, środę i czwartek na Mszach Świętych o godz. 18:00 będziemy modlić się o pomyślność i Boże Błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy do modlitwy.

4. W dniach 21 - 23. 04. oraz 26 - 28. 05. 2017 r. odbędą się w Parafii św. Anny i Joachima w Gdańsku Letnicy (obok stadionu Energa Gdańsk) dwie serie weekendowego kursu dla narzeczonych „Czystość Serca”. Zajęcia będą prowadzone przez duszpasterza, doradców rodzinnych i kilka małżeństw, które od wielu lat prowadzą tego typu rekolekcje.
    Uczestnictwo w weekendzie pozwala na otrzymanie zaświadczenia o odbyciu kursu przedmałżeńskiego.

5. Od piątku, 17 lutego w Wejherowskim Centrum Kultury jest grany pełnometrażowy film o Błogosławionej Karolinie Kózkównie p.t. „ Zerwany Kłos”. Film niesie przesłanie o sensie cierpienia i zwycięstwie miłości nad nienawiścią. W obliczu prześladowania katolików na całym świecie, bł. Karolina pozostaje szlachetnym wzorem do naśladowania dla każdego z nas. Ta prosta, wiejska dziewczyna w heroiczny sposób ustrzegła swej godności, a także dochowała wiary w Jezusa Chrystusa. Jest drogowskazem dla świata, w którym Boga próbuje zatrzeć się w ludzkim sercu, a samego człowieka odrzeć z jego godności.

6. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz w Niedzielę Palmową po raz kolejny na Kalwarii Wejherowskiej odbędzie się Misterium Męki Pańskiej przedstawione przez Misterników Kaszubskich. Przygotowania do tegorocznego Misterium rozpoczną się już w najbliższy piątek 24 lutego.
    Ojcowie Franciszkanie serdecznie zapraszają wszystkie osoby chcące włączyć się w przygotowanie Misterium. Chętnych zaprasza się na Mszę Świętą o godz. 19:00 w piątek 24 lutego do kościoła Św. Anny. Zaproszenie kierowane jest zarówno do osób, które już brały udział w Misterium, jak i do tych, którzy chcą po raz  pierwszy wziąć udział w Misterium. Próby do Misterium będą się odbywały w budynku Filharmonii Kaszubskiej w Sali konferencyjnej na parterze we wszystkie wtorki i czwartki o godz. 18:00, począwszy od wtorku 28 lutego.

W minionym tygodniu pochowaliśmy:

+ Annę Bąbol lat 83; zam.: Os. Kaszubskie 1

+ Zbigniewa Radziak lat 86; zam.: Os. Kaszubskie 7

+ Bernarda Wojciechowskiego lat 80; zam.: Os. Kaszubskie 22

Zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek ……