IV Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2017

Biuro Parafialne Parafii MB Królowej Polski czynne we wtorek i czwartek od godz. 16:30 do godz. 17:30

26 marca 2017

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

(LAETARE)

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą LAETARE, czyli niedzielą radości.W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach.

2. W piątek Droga Krzyżowa rano o godz. 8:00 oraz wieczorem o godz. 17:30. Dla młodzieży oraz osób pracujących - Droga Krzyżowa o godz. 20:00.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.

4. W pierwszą sobotę miesiąca chorych odwiedzi Ks. Łukasz i Ks. Arkadiusz, według ustalonego porządku.

5. Puckie Hospicjum wraz z hospicjami Pomorza zaprasza do włączenia się w akcję „Pola Nadziei”. Co roku pomorskie hospicja otaczają opieką około trzech tysięcy osób dorosłych i dzieci dotkniętych chorobą nowotworową. W następną niedzielę 2 kwietnia, przed naszym kościołem wolontariusze ubrani w żółte koszulki będą zbierać datki, które zasilą budżet hospicjum. W podziękowaniu każdemu darczyńcy przekażą żonkil – kwiat symbolizujący nadzieję.

6. Dzisiaj zbiórka do puszki na nasze organy.

W tym tygodniu pochowaliśmy:

+ Józefa Miotk lat 86; zam. ul. Ludowa 27
+ Józefa Bigus lat 84; zam. Os. Kaszubskie 18CD