Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 16.04.2017

Biuro Parafialne Parafii MB Królowej Polski czynne we wtorek i czwartek od godz. 16:30 do godz. 17:30

„Niech te święta Zmartwychwstania Pańskiego spłyną rzeką Boskiej mocy,

otulą serca spokojem i radością”

Życzymy naszym Drogim Parafianom oraz Miłym Gościom, pełnych pokoju i radości Świąt Wielkanocnych w radosnym Alleluja !

1. Dzisiaj w ciągu dnia oraz w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” parafianom, którzy przygotowali i ozdobili Ciemnicę, Grób Pański oraz wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. Szczególne podziękowania składamy naszemu chórowi parafialnemu „Laudate Dominum”, oraz Panu organiście za przepiękne ubogacenie czasu Triduum Paschalnego.

4. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Lektorom, Ceremoniarzom, Nadzwyczajnemu Szafarzowi Eucharystii, Panu kościelnemu i tym, którzy czynnie uczestniczyli w Procesji Rezurekcyjnej, oraz orkiestrze.

5. Serdecznie dziękujemy młodzieży, która w Wielką Sobotę zbierała środki żywnościowe oraz środki czystości. Dziękujemy za wszystkie przyniesione rzeczy. Przed Niedzielą Miłosierdzia paczki zostaną dostarczone do rodzin potrzebujących.

6. Kolekta z drugiego święta Wielkanocy jest przeznaczona na uczelnie katolickie, w tym na Gdańskie Seminarium Duchowne.

7. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas naszej archidiecezji, która od lat prowadzi liczne dzieła miłosierdzia.

8. Zapraszamy w przyszłą niedzielę do naszego kościoła o godz. 15:00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz na modlitwę uwielbienia.

W tym tygodniu pochowaliśmy:

+ Mariana Gostomskiego lat. 78; zam. Os. Kaszubskie 18 CD

Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. -------Wieczny odpoczynek…------